Pomysł na urządzenie balkonu

7

Urządzenie balkonu to fantastyczny pomysł dla osób, które nie mają ogrodu, a chciałyby stworzyć mniej lub bardziej zielony zakątek do relaksu. Przedstawiamy naszą realizację z warszawskiej Woli.

Inwestycja zlokalizowana jest na warszawskiej Woli, w jednym z apartamentowców. Inspiracją do projektu była ciekawa fasada budynku pokryta bąbelkami tlenu. Ten ciekawy wzór postanowiliśmy wykorzystać, aby całe urządzenie balkonu było spójne i atrakcyjne. Inwestorka, pełna pomysłów i energii marzyła o drewnianej podłodze oraz wkomponowaniu w całość miękkiej trawy syntetycznej.

I tak oto podłogę pokryły deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego- jednego z najbardziej trwałych gatunków drewna. Deski zostały pokryte olejem barwiącym, aby nadać im ciepły, przytulny odcień. Deski montowane były za pomocą systemu bdzwkrętowego dla większej estetyki. Balkon zwieńczony jest ręcznie robionymi skrzyniami malowanymi olejem barwiącym. Cała aranżacja jest atrakcyjna dzięki okręgom z grubej, miękkiej trawy syntetycznej. Okręgi zostały umieszczone na stałe w uprzednio frezowanych otworach, dzięki czemu nie są „potykaczem” dla mieszkańców.

Jako że Inwestorka jest dopiero początkującą ogrodniczką, a wierzymy, że uprawa roślin stanie się Jej pasją, zdecydowaliśmy się na posadzenie roślin o niskich wymaganiach- miskanty cukrowe tworzące zieloną ścianę, jeżówki ‚Pow Pow White’, bodziszki Renarda oraz szałwia ‚Merleau White’. Wszystkie rośliny kwitną na biało, a jest to jeden z ulubionych kolorów Właścicielki balkonu.

Balkon został także wyposażony w wygodny zestaw wypoczynkowy z technorattanu oraz kuliste lampy, które, jak twierdzi sama Inwestorka, są bardzo kojące i hipnotyzujące.

Urządzenie balkonu odbyło się na przełomie kwietnia i maja 2015 r.