Aranżacja ogrodu przy mieszkaniu

7

Aranżacja ogrodu przy mieszkaniu, Warszawa 2019

Ten nieduży, narożny ogródek przy mieszkaniu jest położony przy chodniku, więc w naturalny sposób wymagał wyodrębnienia granic oraz zapewnienia większej ilości prywatności. I to oczywiście szybko, bez konieczności czekania długimi latami na wzrost roślin. W tym celu wykorzystaliśmy gotowe panele żywopłotowe z bluszczu oraz kilka wyjątkowo dużych żywotników. W ten sposób niemal z dnia na dzień nasi sympatyczni Inwestorzy zyskali możliwość odpoczynku w ogrodzie bez poczucia skrępowania przez stale przechodzących obok spacerowiczów.

W ogrodzie znalazło się także miejsce na duży taras z deski kompozytowej, na którym stanęły meble. Taras to bardzo praktyczny fragment każdego ogrodu. Pomieści gości zarówno w przypadku kolacji przy stole jak i niezobowiązujące spotkanie „na fotelach”.

Aranżacja ogrodu przy mieszkaniu nie była by pełna, gdyby nie rośliny. Posadziliśmy, oprócz wspomnianych pnączy i thuji sporo krzewów kwitnących: tawuły japońskie, hortensje bukietowe, żylistki. W doborze roślinnym znalazło się także miejsce dla bylin: funkii i żurawek.

Aby aranżacja ogrodu przy mieszkaniu była funkcjonalna także po zmroku, musiało się w niej znaleźć światło. Tutaj, oświetlenie ma postać girlandy, która nie tylko rozświetla ciemność, ale także buduje bardzo przyjemny nastrój.

Aby powiększyć przestrzeń gospodarczą, w ogrodzie stanęła pojemna drewutnia. Zmieściły się w niej nie tylko narzędzia ogrodnicze, ale także masa sezonowych sprzętów sportowych czy ubrań.