KOMPLEKSOWO I PROFESJONALNIE

PROJEKTOWANIE OGRODÓW, ZIELENI PUBLICZNEJ ORAZ PRZESTRZENI PÓŁPRYWATNYCH

7

Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów to jedna z naszych licznych usług, stanowiąca pierwszy etap prac, w następstwie którego powstanie wyjątkowa dla użytkowników przestrzeń. Polecana jest osobom przywiązującym szczególną uwagę do estetyki, funkcjonalności i ergonomii terenu wokół domu. Bez względu na wielkość i umiejscowienie działki, każdy chciałby być właścicielem oryginalnego i wyjątkowego dla siebie miejsca, które służyć będzie wypoczynkowi i relaksowi po ciężkim dniu pracy. Projekt powinien uwzględniać potrzeby użytkowników oraz wszelkie możliwe funkcje, które może pełnić ogród. Może on bowiem nie tylko stanowić miejsce relaksu, ale np. służyć dzieciom, czy też być reprezentacyjnym miejscem spotkań. Tym bardziej ważne jest, by projekt ogrodu przewidywał zarówno kompozycję roślin, ale też skrupulatnie zaplanowane, wyjątkowe miejsce odpoczynku i aktywności.

Projekt ogrodu – dlaczego warto powierzyć go profesjonalistom?

Nie ma uniwersalnego projektu ogrodu. Owszem, można inspirować się dostępnymi w Internecie lub czasopismach rozwiązaniami, które zostały już wypróbowane przez innych, jednak nie wszystko się da i powinno kopiować. Inną rzeczą jest, że każdy z właścicieli tego wyjątkowego miejsca chciałby dopasować je do swoich potrzeb, wymagań i wizji, jak również unikalnych warunków lokalnych. Dlatego też pierwsze co robimy podczas prac nad projektem ogrodu jest dokładne wsłuchanie się w słowa osób, które będą użytkować tę przestrzeń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i niezliczonej ilości stworzonych planów wiemy, że znakomita większość inwestorów nie wie jak powinno wyglądać ich ulubione miejsce, ale dobra rozmowa pozwoli to ustalić. Jest to dla nas kluczowy punkt, ponieważ projekt ogrodu powstaje właśnie dla naszych Klientów i to oni powinni czuć się doskonale w tej wyjątkowej przestrzeni.

Architekt krajobrazu stworzy Twój wymarzony ogród

Każdy ogród jest inny. Wynika to nie tylko z indywidualnej wizji każdego naszego Klienta, ale też z przestrzeni, jaką dysponuje. Nietypowa lokalizacja działki, różnego rodzaju naniesienia, kształt, widoki, jak również rodzaj podłoża sprawiają, że projekty ogrodów naszego autorstwa są zróżnicowane i nieszablonowe. Często już samo ukształtowanie terenu zmusza do zastosowania rozwiązań, które będą zupełnie nietrafione w innych miejscach. W połączeniu z wizją właścicieli i naszymi pomysłami na urozmaicenie ogrodu, projekt taki jest zawsze wyjątkowy i oryginalny. Powstaje on przede wszystkim na podstawie oczekiwań przyszłych użytkowników, którzy są w centrum naszej uwagi.

Projektowanie ogrodów – doświadczenie i wiedza przede wszystkim!

Podczas projektowania ogrodów korzystamy z naszej szerokiej wiedzy i doświadczenia nabywanego od wielu lat. Architektura krajobrazu to branża, która nieustannie się rozwija. W ciągłej ewolucji naszych pomysłów uwzględniamy ponadczasowość i styl, ale także wszelkie nowinki techniczne i rozwiązania stosowane w architekturze ogrodowej. Nieustannie śledzimy pojawiające się i zmieniające trendy branżowe, które odpowiadają naszym warunkom klimatycznym. Adaptujemy także wiele pomysłów i marzeń Klientów, z którymi współpracujemy. Bierzemy pod uwagę wszelkie aspekty mające wpływ na finalny wygląd i funkcjonalność ogrodu. Począwszy od lokalizacji i kształtu działki, poprzez jej nasłonecznienie, po gatunki roślin, które proponujemy jako nasadzenia. Nie bez znaczenia jest także nawodnienie terenów zieleni, ich oświetlenie oraz wybór najlepszego miejsca na rekreację, ognisko, czy grill z rusztem do przygotowywania jedzenia.

Projekty ogrodów – postaw na oryginalność!

Naszą firmę tworzą doświadczeni praktycy. Oznacza to, że wszelkie projekty ogrodów są zaplanowane w taki sposób by z łatwością dało się zrealizować każdy nasz zamysł. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami inwestorów przystępujemy do oględzin przyszłego miejsca relaksu. Dzięki szczegółowym oględzinom i poznania charakterystyki terenu powstają pierwsze plany, które przeradzają się we wstępny, dalej rozwijany projekt ogrodu. Ten uzgadniany jest z właścicielami i nanoszone są ewentualne poprawki. Dobrze przemyślane pomysły sprawiają, że często akceptacja następuje już po pierwszym przedstawieniu naszych pomysłów na urządzenie przestrzeni.

Projektowanie ogrodu – kompleksowo i profesjonalnie

Oprócz ogólnych zagadnień obejmujących projekty ogrodów, dużą uwagę przywiązujemy do szczegółów. Spośród szerokiej gamy asortymentowej produktów i materiałów stosowanych w ogrodach, wspólnie z inwestorem, wybieramy odpowiednie oświetlenie, dodatki ogrodowe, jak również materiały wykończeniowe. W ofercie współpracujących z nami firm znajdują się niemal wszystkie dostępne w branży podłoża, naturalne dekoracje w postaci kamieni ozdobnych, akcesoria do stref wypoczynku i oczek wodnych oraz meble. Nie zapominamy przy tym o najważniejszym, czyli roślinach, które perfekcyjnie dopasowujemy zarówno do rodzaju gleby, jak i nasłonecznienia czy nawodnienia terenu. Wyznacznikiem jest tu zawsze gust i oczekiwania Klienta, służymy jednak fachową pomocą w doborze każdej rośliny, rodzaju trawy i sposobu ich pielęgnacji. Zgodnie z oczekiwaniami tworzymy nasłonecznione lub zacienione miejsca, dzięki czemu każdy użytkownik ogrodu będzie czuł się w nim komfortowo. Projekty ogrodu możemy uzupełnić także o małą architekturę w postaci oryginalnych i tworzonych na miarę altan i pergoli, a także każdego innego typu architektury ogrodowej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi zrealizowanymi już projektami ogrodów.

W NASZEJ OFERCIE ZNAJDZIESZ:

  • projektowanie ogrodów: projekty koncepcyjne oraz techniczne ogrodów, projektowanie rabat i kwietników, techniczne projekty zieleni
  • projektowanie terenów zieleni publicznej oraz przestrzeni półprywatnych
  • projektowanie nawierzchni oraz ich kompleksowa realizacja (kamień naturalny, nawierzchnie betonowe, nawierzchnie drewniane, etc.)
  • projektowanie zielonych ścian oraz zielonych dachów
  • projektowanie ogrodów skalnych
  • projektowanie i zakładanie autorskich urządzeń wodnych
  • projektowanie i instalacja systemów nawadniających
  • projektowanie i wykonywanie konstrukcji małej architektury (altany, pergole, meble ogrodowe)
  • wizualizacje krajobrazu (tradycyjne techniki rysunkowe, wizualizacje 3D)
  • projektowanie i aranżacja tarasów oraz balkonów

Projektowanie ogrodów NA TERENIE CAŁEGO KRAJU
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ! już dziś!

Zapraszamy do składania zapytań i skorzystania z bezpłatnej wyceny.