Aranżacja wąskiego tarasu

7

Aranżacja wąskiego tarasu, Warszawa 2022

Kiedy przychodzi do urządzania tarasu, który ma mocno wydłużony, ale wąski obrys, trzeba solidnych przemyśleń i wiedzy o ergonomii. Łatwo bowiem o pomyłkę i zagracenie przestrzeni lub nie wykorzystanie w pełni jej potencjału.
Przy pracach koncepcyjnych wzięliśmy pod uwagę wszystkie wytyczne Inwestorów, ich potrzeby i przefiltrowaliśmy je przez naszą wiedzę o poprawnym projektowaniu.
Nasza autorska aranżacja wąskiego tarasu miała objąć zaplanowanie miejsca do spożywania posiłków, odrębne miejsce relaksu, wyznaczenie strefy dziecięcej oraz wygospodarowanie nieco miejsca do przechowywania. Klienci zgłosili również chęć posiadania większej dozy prywatności od strony sąsiadującego tarasu. Dodatkowo, aby cały projekt był spójny i piękny, wykonaliśmy zupełnie nową podłogę z desek tarasowych z naturalnego drewna.
Aby zmieścić na tarasie stół dla trzech osób, dosunęliśmy go dłuższym bokiem do balustrady. Miejsce relaksu stanowi nieduża, ale stylowa sofa. Ciekawym zabiegiem było połączenie funkcji magazynowej i wypoczynkowej w skrzyni na kółkach wykonanej na wymiar. Skrzynię można dowolnie ustawiać wedle aktualnych potrzeb. Kiedy odwiedzają nas goście, skrzynię dostawiamy do sofy tworząc dodatkowe miejsce do siedzenia. W pozostałym czasie skrzynia może stać pod ścianą, zajmując minimalną ilość przestrzeni.
W ciekawy sposób postanowiliśmy wyznaczyć strefę zabaw dla dziecka. Aby uniknąć sztampowego dywanika, ale jednocześnie dać namiastkę czegoś miękkiego i indywidualnego, wykonaliśmy trawnik w postaci pasów z grubej, miękkiej trawy syntetycznej. Wyznacza ona konkretną strefę dając wiele sensorycznych możliwości do drobnych zabaw i gier.
Oczywiście, jak zawsze u nas, aranżacja wąskiego tarasu nie mogła się obyć bez roślin. Te więc znalazły się w podłużnej donicy drewnianej z kratką oraz w wysokiej donicy przy ścianie.