Aranżacja tarasu na dachu

7

Aranżacja tarasu na dachu, Warszawa 2018

W trakcie prac na tym sporym tarasie dokonaliśmy jego całkowitego przeobrażenia. Usunęliśmy deweloperską podłogę kompozytową i starą darń. Na miejsce deski trafiły piękne, duże płyty gresowe przypominające bogato zdobiony turecki kobierzec. Płyty ułożone zostały na wspornikach w systemie wentylowanym. Pod płytami dzięki temu mogliśmy rozprowadzić wiązki przewodów elektrycznych oraz rurki systemu automatycznego nawadniania.

W tej oazie zaplanowaliśmy miejsce na bogatą roślinność, która pełni funkcje odgradzająca oraz oczywiście estetyczną. Rośliny, wśród których znalazły się cisy, żywotniki, klony, hortensje, bukszpany i liczne byliny, zostały posadzone w kremowych donicach kompozytowych oraz ceramicznych donicach w odcieniu indygo.

Aby aranżacja tarasu na dachu była atrakcyjna również po zachodzie słońca, w donicach umieściliśmy reflektory podświetlające rośliny od spodu. Inwestorzy nie musza się też martwić o opady: rośliny nawadniają się same. Długa susza czy wakacyjny wyjazd już nie są powodem do niepokoju.

Za gresową częścią tarasu na dachu założyliśmy bujny, zielony i gęsty trawnik. W sam raz do opalania i małego piłkarskiego pojedynku. Taras zwieńczyła tez drobna stolarka w postaci pergoli z roślinami pnącymi. Długie godziny relaksu można natomiast spędzić na wygodnym i rozłożystym narożniku.