Aranżacja miejskiego ogrodu

7

Aranżacja miejskiego ogrodu, Warszawa 2020

Ten nieduży, miejski ogród przy mieszkaniu zaaranżowaliśmy kompleksowo, od podstaw. Zakres prac obejmował prace ziemne, poprowadzenie instalacji, budowę tarasu, prace stolarskie oraz sadzenie roślin i założenie trawnika.

W ogrodzie zaplanowaliśmy miejsce na dośc duży taras z modrzewia syberyjskiego. Takie rozwiązanie skutecznie powiększyło dostępną przestrzeń mieszkania przeznaczoną dla wypoczynku i relaksu. Część zastanego trawnika przeobraziliśmy w roślinne rabaty z bujną roślinnością tolerującą zacienienie. Ogród bowiem znajduje się pod dużymi, starymi lipami. Na dobór roślin składają się krzewy, w tym różaneczniki, cisy, laurowiśnie oraz bogactwo bylin: rodgersje, funkie, miodunki czy barwinek. Wykonane ścianki drewniane porastają pnącza: bluszcz oraz winobluszcz.

Aby aranżacja miejskiego ogrodu była funkcjonalna także po zmroku, zamontowaliśmy sporo oświetlenia. Zarówno w formie reflektorków podświetlających najciekawsze detale, jak i oprawy schodowe umieszczone przy wejściach na taras.

Za tarasem wybudowaliśmy drewnianą ściankę dająca więcej prywatności. Dla jej urozmaicenia powiesiliśmy doniczki z krzewinkami i bylinami.